tu jesteś

Dezynfekcja klimatyzacji  i  odkażanie wnętrza samochodu

 

Ostatnia lokalizacja przed zakończeniem działalności:   Warszawa,  Al. Prymasa Tysiąclecia 81a
Serwis zamknęliśmy jesienią 2019 roku, po 29 latach pracy.

 
 
 

Drodzy klienci firmy Arkttika
  W związku z zaprzestaniem działalności naszego serwisu, a w trosce o Wasze dobro pragniemy polecić Wam warsztat z wieloletnim i bogatym doświadczeniem, gdzie dokonacie kompleksowych napraw klimatyzacji w Waszych autach.
  Informujemy, że w poleconym warsztacie wykonane będą dla Państwa przeglądy układu klimatyzacji, diagnostyka, dezynfekcja oraz napełnianie i obsługa układów pracujących na każdym dopuszczonym do użytku czynniku chłodzącym.
  Zapraszamy do kontaktu:

AUTO KLIMATYZACJA  Michał Kiełsa,  Jarosław Adamiuk
ul. GÓRCZEWSKA 146,    01-460 Warszawa
tel. 22 664 98 78   tel. kom. 604 914 274

 

Trzyetapowa dezynfekcja układu klimatyzacji samochodowej
oraz wnętrza pojazdu

i czyszczenia całego wnętrza samochodu.   Metoda ta eliminując pyłki, mikroorganizmy, bakterie, grzyby, zabezpiecza przed alergenami i usuwa nieprzyjemne zapachy, łącznie z wonią papierosów.


   Poszczególne etapy dezynfekcji:

1.  Ozonowanie neutralizuje nieprzyjemne zapachy we wnętrzu auta, ten etap trwa 30 minut.

2.  Ultradźwiękowe rozpylanie preparatu AirCon Refresh firmy Waeco International GmbH, który eliminuje grzyby, pleśnie, bakterie i inne mikroorganizmy z układu nawiewowego klimatyzacji samochodowej.  (ten etap to popularnie nazywane odgrzybianie klimatyzacji).

3.  Ultradźwiękowe rozpylanie preparatu Car Refresh firmy Waeco International GmbH, który dezynfekuje wnętrze pojazdu.  Producent preparatu podaje, że usuwa on woń dymu papierosowego i zapachy zwierząt  -  chemicznie rozkłada substancje zapachowe, a nie maskuje ich jak np. choinki zapachowe.

   Cały proces dezynfekcji samochodu  trwa około  2½  godziny.
   jednocześnie zalecana jest wymiana filtra przeciw pyłkowego kabiny.


   Dezynfekcja układu nawiewowego klimatyzacji zalecana jest raz do roku 

   Zaniedbywanie corocznych przeglądów klimatyzacji i w porę przeprowadzonej dezynfekcji układu u kierowcy i pasażerów może wywoływać złe samopoczucie, prowadzi też do szybszego zużycia części i w konsekwencji do kosztownej naprawy układu.

    Po pewnym czasie eksploatacji, określanym przez producenta, każde urządzenie klimatyzacyjne wymaga przeglądu, co też wynika z jego budowy i zasady działania.

   Jeden z elementów klimatyzatora tzw. parownik schładza powietrze wpływające do wnętrza pojazdu. Podczas pracy skrapla się na nim para wodna zawarta w opływającym go powietrzu. Niesiony z powietrzem kurz, pyłki roślin, bakterie, grzyby i pleśnie, jednym słowem wszystko to co przedostało się przez filtr kabiny samochodu, osiada na mokrej powierzchni parownika tworząc z czasem siedlisko alergicznych i toksycznych dla ludzi substancji.

   Coroczne przeglądy okresowe klimatyzacji, jej konserwacja i wymiany filtra kabinowego zapobiegają nadmiernemu zanieczyszczaniu parownika i nagrzewnicy oraz zniszczeniom innych części układu.
 

nagrzewnica i parownik SL 129   demontaż deski rozdzielczej SL 129

W większości aut czyszczenie lub wymiana parownika i nagrzewnicy, pracujących w obudowie tworzącej tunel nawiewowy, jest zazwyczaj praco- i czasochłonna oraz wymaga zdemontowania deski rozdzielczej - powyżej mercedes SL 129
 

nagrzewnica i parownik SL 129   demontaż deski rozdzielczej SL 129

Przykładowe uszkodzenia powstające przy braku regularnych przeglądów układu klimatyzacji i jego w porę przeprowadzonej konserwacji.  Foto po lewej:  zatarta sprężarka z połamanymi tłokami i zniszczona tarcza sprzęgła sprężarki.  Foto po prawej:  zniszczona chłodnica, która spowodowała zniszczenie sprężarki i lawinowy wzrost kosztów naprawy układu klimatyzacji.

    Najczęściej obsługujemy samochody osobowe:
Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, KIA, Lancia, Land Rover, Mazda, Mercedes Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo;
samochody dostawcze,   minibusy,   kampery
oraz  pojazdy specjalistyczne (karetki, bankowozy), np.:
Iveco, Ducato, Mercedes Sprinter, Ford Transit.
kamper  

 

 

  Klimatyzacja   |   Przeglądy AC   |   Dezynfekcja AC   |   Naprawa AC   |   Poradnik   |   Lokalizacja  

na górę